Po prostu nie chcemy nigdy poczuć, że zmarnowaliśmy jakąś szanse…

O nas

Jesteśmy rodziną 2+1, która szuka swojego miejsca na ziemi. Nasze życie zmieniło się w czerwcu 2013, kiedy zamieszkaliśmy w Southampton w Wielkiej Brytanii. Od tamtej pory mamy poczucie, że emigracja nie jest niczym stałym, dlatego staramy się maksymalnie wykorzystać nasze „tu i teraz” w kraju, w którym żyjemy. W sierpniu 2017 przeprowadziliśmy się do Vancouver w Kanadzie i to tu obecnie mieszkamy i planujemy zostać na dłużej, ale kto wie, co nas czeka. W końcu życie jest za krótkie a świat za duży, żeby mieszkać w jednym miejscu 😉

Raczej stronimy od tłumu, parków rozrywki, wesołych miasteczek, ale nie mówimy „nie”, bo zawsze warto zobaczyć i samemu wyrobić opinie. Zawsze jednak okazuje się, że największą radość czerpiemy z tego, co dała natura. To wtedy najlepiej odpoczywamy i takie chwile najczęściej wspominamy. Sami żyjemy i staramy się nauczyć nasze dziecko życia w myśl zasady, że wszystko, co piękne jest dzikie, wolne i za darmo, że podróże i poznawanie świata są ogromną wartością i mimo że wydajemy na nie pieniądze, stajemy się bogatsi.

Ten blog jest formą pamiętnika, gdzie będziemy starali się opisać nasze wrażenia, a zarazem galerią zdjęć ze wszystkich podróży i wycieczek. Powstaje zarówno dla nas, aby łatwiej wracać do wspomnień, jak i dla naszej rodziny oraz znajomych w Polsce i UK, aby mogli zaglądać, co się u nas dzieje.

W razie pytań lub jeśli chcesz powiedzieć „cześć” zapraszamy do zakładki kontakt.
A zatem życzymy Wam i sobie szerokie drogi i do zobaczenia na szlaku!

Poznaj naszą rodzinę

20181125_140130 2

Monika

Rodzinna optymistka.
Snuje plany i szuka sposobów na realizację marzeń.  Twórca tej strony oraz tekstów na bloga. Miłośniczka podróży, książek oraz dobrej kawy.
Każdy problem to wyzwanie i zawsze znajdzie sposób, żeby go rozwiązać.
Świeżo upieczona dekoratorka i projektantka wnętrz.

 

IMG_4538

Wojtek

Zdecydowanie to on jest głosem rozsądku w naszej rodzinie. Mocno stąpa po ziemi i bierze pod uwagę wszystkie scenariusze.
Z natury sportowiec. Biega, gra w squasha i trenuje taekwondo. Od ponad 10 lat związany z branżą IT, aktualnie DevOps Engineer.
Sprawca tego całego, emigracyjnego zamieszania.

 

IMG_6046

Jaś

Rozgadany i zawsze uśmiechnięty. Bardziej domator, jednak lubi wędrówki, szczególnie te ze wspinaczką. Po mamie miłośnik książek, z tatą trenuje taekwondo. Rysuje genialne komiksy. W przyszłości chciałby je wydawać. Jak dorośnie zbuduje statek i będzie czyścił oceany ze śmieci albo zostanie YouTube’rem 😀