Pomysł na New Forest

Wypad do New Forest to zawsze dobry pomysł. W sumie nie ma znaczenia, czy chcesz przeznaczyć na to cały dzień i zrobić mnóstwo kilometrów na rowerze, czy masz ochotę jedynie na dwugodzinny spacer za miastem. Pół godziny drogi od Southampton i już możesz cieszyć się leśnym powietrzem czy biegać po wrzosowisku. Park New Forest daje naprawdę dużo możliwości, jest niezwykle różnorodny i prawie zawsze można tam spotkać dzikie konie czy krowy. Choć wiele osób wybiera to miejsce na wypoczynek, to nigdy nie jest ono tak zatłoczone, jak parki w Southampton, zwłaszcza kiedy zaświeci trochę słońce.

Z zamiarem krótkiego spaceru właśnie, przy okazji wizyty rodziców, wybraliśmy się pokazać im to niezwykłe miejsce. Trasa, jak zwykle to u nas bywa, na chybił trafił :) Mimo swoich niewiele ponad 3 kilometrów okazała się ciekawa, bo po drodze: szliśmy lasem, zaliczyliśmy dwa mosty, minęliśmy jezioro, widzieliśmy dzikie konie i stado krów, spacerowaliśmy przez wrzosowiska i nawet rzekę udało nam się przeskoczyć :) Muszę też wspomnieć o pięknych, kwitnących na żółto krzewach (kolcolist zachodni), którymi to rodzice raz po raz się zachwycali.

Gdyby ktoś miał ochotę na szybki wypad, odsapnąć chwilę i przewietrzyć głowę, a nie koniecznie ma na to dużo czasu, to polecam. Parking, gdzie zostawiliśmy auto to King’s Hat Inclosure.

Oto kilka ujęć ze spaceru (więcej w GALERII) i jak zawsze niezastąpiona mapka ;)

Pobieranie

 

Pozdrawiamy!

 

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *